Etiketler

yeni nissan qashqai model kasa motor fiyat ne kadar otomobil otomotiv suv juke
Yeni Nissan Qashqai 2014'te yollarda
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Yeni Nissan Qashqai 2014'te yollarda

Nissan’ın en çok satan modellerinden biri olan Qashqai, yenilenmiş yüzüyle 2014 yılında satışa çıkıyor.

Nissan’ın en çok satan SUV modellerinden Qashqai, tamamıyla yenilenmiş yüzüyle 2014 yılında piyasaya sürülecek. Modelin resmi tanıtımı ise 2013 yılı son çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Markanın Global Ürün Geliştirme Yöneticisi Andy Palmer tarafından yapılan açıklamada, yeni nesil Qashqai modelinin eskiye göre daha stil sahibi, teknolojik ve yenilikçi olduğunu belirtirken, yeni Qashqai’ın makyajlı değil yenilenmiş bir model olarak görülmesi gerektiğini ifade etti.

İlk bakışta yeni tasarımıyla dikkat çeken yeni Qashqai, markanın yeni nesil tasarımlarında da görüldüğü gibi daha cesur bir ön tasarıma sahip. Eskiye göre daha dinamik hatlar taşıyan modelin arka kısmında daha büyük bir tavan spoyleri yer alıyor. Ayrıca yeni ve modüler bir platform üzerine inşa edilecek olan yeni Qashqai, eskiye göre daha büyük bir kasaya sahip.

Modelde ilk kez olmak üzere 2015 yılında hibrit versiyonunun da Avrupa pazarında piyasaya sürüleceğini belirten Andy Palmer, 113 beygir gücünde 3 silindirli 1.2 litrelik motorun ilerleyen dönemde 1.6 litrelik benzinli motorun yerini alacağını ifade etti.

Yine dört tekerlekten çekiş sistemiyle satışa sunulacak olan yeni Qashqai modelinin, daha büyük kasası ve yüksek donanım seviyesine rağmen fiyatının eski Qashqai ile aynı olması bekleniyor. 2014 yılında piyasaya sürülecek olan yeni Nissan Qashqai modelinin üretimi 2013 yılı Aralık ayında İngiltere’de başlayacak.Nissan

Nissan Qashqai modelinin en güncel teknik ve donanım bilgileri