Etiketler

citroen picasso c4 yeni 2013 model fotoğraf görüntü psa detay motor 1.6 ne zaman fiyatı kadar ekran 2014
Yeni Citroen C4 Picasso
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Yeni Citroen C4 Picasso

Yeni Citroen C4 Picasso’nun resimleri ve teknik detayları belli oldu.

Citroen’in uzun bir süredir yenilemesini beklediğimiz ve Cenevre Otomobil Fuarı'nda konsepti sergilenen yeni C4 Picasso modeli nihayet gün yüzüne çıktı. Resmi olarak resimlerinin ve teknik detaylarının yayınlandığı yeni MPV bu yaz satışa sunulacak.

İlk olarak belirtmeliyiz ki yeni C4 Picasso’nun görünümü eskiye nazaran çok daha iddialı. Ön tarafı tamamıyla değiştiren Citroen, yeni Picasso’ya LED gündüz farları ilave etmiş. Eskiye göre büyütülen farlar ve daha dik gelen burun açısı C4 Picasso’ya daha güçlü bir imaj katıyor.

Eski Picasso’dan tam 140 kg hafif olan araç, bu farkı hem egzoz emisyonlarına hem de performansına yansıtmayı başarıyor. 6 ileri otomatik ve manuel şanzıman seçenekleriyle satışa sunulacak C4 Picasso’da 1.6 litrelik HDI ve e-HDI motorlar yer alıyor. Güç aralığı olarak ise 90 ve 115 beygir seçenekleri bulunuyor.İç kısımda birçok yeniliğe imza atan Citroen, diğer Picasso modellerinde olduğu gibi ön cam seçeneğini yine panoramik camdan yana kullanmış. Ayrıca bu standart özelliğin yanında araç içi doğal ışık seviyesini güçlendirmek için cam tavan tercihi de yer alıyor. Son derece kaliteli malzemeden üretilen iç detaylar araca daha lüks bir hava katarken, araç içi ses yalıtımı da güçlendirilmiş.

Daha dijital bir ön konsol

Asimetrik tasarıma sahip ön konsolda ilk dikkat çeken detay biri 7 inçlik diğeri 12 inçlik iki farklı ekran oluyor. Bu ekranlardan 7 inçlik dokunmatik olanı klima kontrol, sürüş bilgileri ve navigasyon gibi tüm araç fonksiyonlarının kontrolünü sağlarken, 12 inçlik panoramik HD ekran sürüş bilgileri, navigasyon ve çeşitli verileri göstermek üzere konfigüre edilebiliyor. Hatta USB disk kullanarak bu ekrana kişisel fotoğraflarınızı aktarmanız bile mümkün.

Ayrıca 7 inçlik dokunmatik ekranda Citroen Multicity Connect bağlantılı bir program sayesinde sürücünün işini kolaylaştıracak bilgilere de erişmek mümkün. Bu programla sürücüye, en yakın Citroen servisi, otel ve restoranlar, güncel trafik bilgisi ve hava durumu bilgisi gibi bazen hayati önem taşıyacak bilgiler sunuluyor.

Yaz döneminde satışa sunulacak olan yeni C4 Picasso’nun 7 kişilik versiyonu olan Grand Picasso’nun ise gelecek yıl satışa sunulması hedefleniyor.

Citroen

Citroen C4 Picasso modelinin en güncel teknik ve donanım bilgileri