Etiketler

renault twizy f1 formula elektrik motor yarış kers sistem otomobil otomotiv
Renault Twizy F1 Concept
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Renault Twizy F1 Concept

Renault, Twizy modelini baz alarak tasarladığı yeni Formula konsepti modelini tanıttı. 

Renault, F1 konsept modeli olarak tasarladığı yeni modeli Twizy Renault Sport F1 Concept’i tanıttı.

Twizy modeli baz alınarak tasarlanan F1 konsept modeli, 97 beygir gücünde tek kişilik bir otomobil. İlk bakışta arkada büyük spoileri, karbon fiber gövde kiti ve Formula tipi lastikleri ile dikkat çeken ilginç spor otomobil konsepti, orijinal F1 yarış otomobillerinde kullanılan Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemi’ne de (KERS) sahip.

Şeffaf bir bölme de sergilenen KERS sistemi, standart akülerden güç alarak, elektrik motorunu besliyor. Sistem sayesinde motorun gücü 97 beygire kadar çıkabiliyor. 0’dan 100 km/s hıza 6.1 saniyede çıkabilen Twizy F1 Concept’in maksimum hızı ise 110 km/s.

Renault’un Twizy F1 modelini üretmedeki amaçlarının KERS sisteminin elektrik motoruna entegrasyonu olduğunu açıklayan Renault Sport F1 Başkanı Jean-Michel Jaliner, “KERS çok karmaşık bir sistem ve bu sistemin elektrikli araçlara entegrasyonu da bir o kadar zor. Biz burada daha güvenli ve verimli bir güç üretimi arayışındayız. Yaklaşık 10 aylık bir sürede de fazlasıyla yol aldığımızı düşünüyoruz” dedi.

Henüz Twizy F1 Concept modeli için bir üretim planı bulunmayan Renault, aracı Haziran ayında gerçekleşecek olan Goodwood Festivali’nde halkın önüne çıkaracak.

renault

Renault marka araçların 0 km fiyat listesi