Etiketler

opel cascada fiyat satış yeni cabrio model otomobil otomotiv mayıs
Opel Cascada'nın fiyatları belli oldu
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Opel Cascada'nın fiyatları belli oldu

Opel'in orta sınıfta rekabet edecek yeni üstü açılır otomobili Cascada, 1.6 lt benzinli ve 2.0 lt dizel motor seçenekleriyle mayıs ayından itibaren Türkiye pazarına sunulacak. 

Türkçe’de şelale anlamına gelen Cascada, krizle boğuştuğu halde, arka arkaya yenilikçi modelleri pazara sunan ve başarılı da olan Opel’in son numarası.

2016 yılına kadar 23 yeni model ile 13 yeni motor ve şanzıman geliştirilecek olan şirketin üstü açık modeli Cascada, pazara oldukça iddialı giriyor. 4 metre 70 santimetrelik boyuyla BMW 3 serisinden büyük, Mercedes E sınıfı ile aynı boyda olan 4 kişinin rahatlıkla yolculuk yapabildiği Cascada bu rakiplerinden yüzde 30 daha ucuz. Avrupa pazarında sadece ‘boyu boyuna denk’ rakiplerinden değil, bir alt sınıftaki bazı üstü açık modellerden de yüzde 15 gibi oldukça iddialı bir oranda ucuza satılacak. Mayıs ayından itibaren Türkiye’ye de ithal edilecek.

Cascada’nın, Opel’in önceki üstü açık modelleri gibi Astra üzerine değil, bağımsız bir model olarak geliştirildiğini söyleyen Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “4 kişinin çok rahat seyahat edeceği büyüklüğe ulaştı. Ses izolasyonu ise önceki modellere göre % 30 iyileştirildi” dedi.

94 BİN TL'DEN BAŞLIYOR!

4.7 metreye ulaşan boyu ile üst sınıfa sıçrayan Cascada, şirketin Polonya fabrikalarında üretiliyor. Çin ve ABD’de Buick markası altında da müşterilere ulaşması hedefleniyor. Kumaş tavan, araçla 50 km/saat hıza kadar yol alırken de 17 saniyede açılıyor ya da kapatılabiliyor.

Tavan kapalı iken 280 litre olan bagaj hacmi kumaş tavan açıldığında 380 litreye çıkıyor. Cascada, Opel’in yeni nesil 1.6 SIDI motorunu ilk kullanan model oluyor. 170 beygir gücündeki turbo motora sahip 6 ileri otomatik şanzımanlı Cosmo donanımlı Cascada 94 bin liradan, 2 litrelik dizel motorlu Cascada ise 117.5 bin TL’ye alınabilecek.

Kaynak: Habertürk

Opel Cascada (2013)
Opel Cascada (2013)
Opel Cascada (2013) Foto Galeri
Diğer Foto Galeriler
- Volkswagen Polo GTI (2015)
- Volkswagen Polo GTI (2015)
- Yeni Ford Mondeo (2015)
- Ford Mustang Shelby GT350 (2016)
- Yeni Audi A1 (2015)