Etiketler

mercedes amg a45 yeni model araba spor otomobil otomotiv alman cenevre fuar
Mercedes A45 AMG görücüye çıktı
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Mercedes A45 AMG görücüye çıktı

Mercedes, 355 beygirlik yeni A45 AMG modelini tanıttı. 

Mercedes, önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracağı yeni A45 AMG modelini tanıttı.

V8 veya V12 motor seçeneklerinden birinin kullanılacağı A45 AMG, 2.0 litrelik dört silindirli turbo motor ile satışa sunulacak. AMG birimi tarafından el işçiliği ile üretilen bu özel araba, 355 beygir güç üretebiliyor. 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 7 ileri otomatik şanzımanlı A45 AMG, 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,6 saniyede ulaşabiliyorken bu verilere göre, BMW M135i’den yarım saniye daha hızlı iken Mercedes C63 AMG’nin ise onda biri kadar yavaş kalıyor.

Yeni spor süspansiyonlar, hıza duyarlı ve yol tutuşu güçlendiren yeni AMG direksiyon ile gelen A45 AMG, ‘Açık – Spor – Kapalı’ seçeneklerinin olduğu üç modlu ESP sistemi ile geliyor.

Aracın dış görünüşüne bakıldığında dolgun hatlı bir body kit dikkat çekerken, yeni tasarım iki barlı ızgara A45 AMG’nin sportif duruşuna bütünlük kazandırıyor. Siyah alaşım jantlar, ikili krom egzoz çıkışı ve kırmızı fren kaliperleri Mercedes AMG kalitesini yansıtıyor. İç kısımda ise AMG amblemli ve kırmızı dikişli deri koltuklar, kırmızı emniyet kemeri ve kırmızı hava çıkışları dikkat çekiyor.

Mercedes, A45 AMG’yi önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkaracak ve ilk siparişlerini de fuarda almayı hedefliyor. Stil ve performans paketleri ile yükseltmelerin de yapılabileceği araca arka spoiler, AMG performans süspansiyonları ve aerodinamik detaylar eklenebilecek. A45 AMG’nin tahmini Avrupa satış fiyatı ise 36 bin Euro civarında.

Mercedes-Benz A45 AMG (2014)
Mercedes-Benz A45 AMG (2014)
Mercedes A45 AMG Foto Galeri
Diğer Foto Galeriler
- Mercedes-Benz Coupe SUV Concept (2014)
- Volkswagen Golf R 400 Concept (2014)
- Dodge Charger (2015)
- Volkswagen Touareg (2015)
- New York Auto Show un En iyileri

Açıköğretim (AÖF) öğrencilerinin güz dönemi ve bahar dönemi arasınav, final sınavı ve bütünleme sınavlarına hazırlanmalarını kolaylaştıracak bir sistem geliştiren Sınava Doğru, aynı zamanda geçmiş yıllara ait AÖF çıkmış soruları da kullanıcılara sunuyor. Konu (Ünite) Özeti ve ders notlarının da bulunduğu site, günümüz web teknolojilerinden sonuna kadar faydalanarak sunduğu bu hizmeti, Sınava Doğru'nun buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz web sitesinden ücretsiz üye olarak kullanabilirsiniz. Satın alacağınız sınavları, 1 yarıyıl boyunca sınırsız olarak kullanabiliyorsunuz.