Etiketler

fiat doblo yenileniyor abd kuzey kanada tofaş türkiye otomobil otomotiv ihracat
Fiat Doblo yenilenerek ihraç edilecek
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Fiat Doblo yenilenerek ihraç edilecek

Fiat Doblo, yenilenerek 2014 yılında ABD ve Kanada pazarına ihraç edilecek. 

Fiat Doblo, 2014’ün ikinci yarısından itibaren Kuzey Amerika ve Kanada'da satılacak. Proje dahilinde 2021 sonuna kadar model yenilenerek hem ömrü 2021'e kadar uzatılacak hem de 175 bin Doblo ihraç edilecek.

Tofaş, otomotiv sektöründe önemli bir ihracat hamlesine hazırlanıyor. Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen Fiat Doblo, 268 milyon Euro’luk ek yatırımla, hem Amerika pazarına uyarlanarak Kuzey Amerika ve Kanada’ya ihraç edilecek, hem de mevcut Doblo modeli Türkiye ve diğer pazarlar için yenilenecek. Tofaş’ın, 2014’ün ikinci yarısında üretimine başlamayı planladığı Doblo Amerika projesi kapsamında, 2014-2021 yılları arasında, yaklaşık 175 bin aracın ihraç edilmesi öngörülüyor. Projeyle birlikte, 2013 - 2015 yılları arasında tamamlanması hedeflenen yatırımla, Doblo’nun yenileme çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Ömrü 2021'e kadar uzadı

Bu sayede Doblo yenilenerek ömrü, 2018’den 2021’e kadar uzatılacak. Tofaş CEO’su Kamil Başaran, “2015’e kadar ki yeni projeler için önemli altyapı çalışmaları gerçekleştirdik. Bu yeni projelerin başında, fikri ve sınai mülkiyet hakları Tofaş’a ait olan Doblo’nun güncellenmesi ve Amerika’ya ihracatı yer alıyordu. Teknik süreci tamamladık ve yönetim kurulundan, Doblo Amerika ile mevcut Doblo modelinin yenilenmesiyle ilgili yatırım projesinin onayını aldık” dedi.

ABD pazarının gerektirdiği teknik süreci geçen Bursalı Doblo, 2014 yılından itibaren Kuzey Amerika pazarında da satılmaya başlanacak.

fiat

Fiat marka araçların 0 km fiyat listesi