Etiketler

ds wild rubis yeni konsept suv model citroen şanghay otomobil fuar otomotiv
Citroen'in yeni SUV konsepti tanıtıldı
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Citroen'in yeni SUV konsepti tanıtıldı

Citroen’in Şanghay Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği yeni SUV modeli DS Wild Rubis tanıtıldı.

Citroen, Şanghay Otomobil Fuarı öncesi yeni SUV modeli DS Wild Rubis’e dair tüm resim ve teknik detayları açıkladı. Çin pazarına yönelik tasarlanan yeni SUV, Audi Q5 ve BMW X3’ün en önemli rakibi olarak görülüyor.

4.7 metre uzunluğa, 1.95 metre genişliğe ve 1.59 metre yüksekliğe sahip olan yeni DS Wild Rubis, Audi Q5’e nazaran daha geniş, uzun ve alçak bir yapıya sahip. 21 inç alaşım jantlar ile gelen konsept SUV, Citroen’in gelecekteki SUV modeline dair güçlü sinyaller veriyor.Geçtiğimiz sene Pekin’de sergilenen Numero 9 (DS9) konseptinin çizgilerini devam ettiren Wild Rubis’te ön tasarım, yan çizgiler ve tavan rayları da dahil olmak üzere aracın çoğu noktasında bu esinlenmeler seziliyor. Ön kısıma ilk bakıldığında dar bir ızgara ve krom çerçeveye alınmış büyük bir DS logosu dikkat çekiyor. Krom çerçeveler LED farlar ile bütünlük sağlarken, aracın duruşuna da sportif bir hava katıyor. Aracın arka kısmında ise ince spotlar göze çarparken, yine ortada bir DS logosu ve çift çıkışlı krom egzozlar dikkat çekiyor.

Citroen, yeni konsept SUV modelinde, PSA’nın yeni kompakt ve hafif Emp2 platformunu kullanmak yerine Çin’de üretilen eski C5 platformunu kullanmayı tercih edecek. Firmanın pazardaki payını artırmak için SUV modelinden sonra yine DS9 konseptinin çizgisinin izleyerek aynı platformla yeni bir sedan üretmesi bekleniyor.

DS Wild Rubis, önümüzdeki hafta Şanghay Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.