Etiketler

citroen cactus model yeni c4 otomobil otomotiv konfor konsol ne kadar fiyatı frankfurt
Citroen Cactus ortaya çıktı
Facebook Otomobil Fiyat Listesi

Citroen Cactus ortaya çıktı

Citroen Cactus konsepti Frankfurt Otomobil Fuarı öncesi görücüye çıktı. 

Citroen'in 2007 yılında ortaya çıkardığı C-Cactus konsepti kaldığı yerden devam ediyor. Daha basit çizgiler ve teknolojik ara yüz ile yeniden karşımıza çıkan Cactus, Frankfurt Otomobil Fuarı öncesinde tanıtıldı.

4.21 mt uzunluğu, 1.75 mt genişliği ve 1.53 metre yüksekliği ile C4 modelinden daha kısa olan Cactus, DS3 ile aynı boyutlara sahip. 2014 yılı Şubat ayında piyasaya sürülecek olan Citroen C4 Cactus modeli öncesi Cactus konseptini sergilemeyi tercih eden Citroen, 2007 yılından bu yana konseptin üzerinde çalışarak aileler tarafından tercih edilebilir bir hatchback inşa etti. Müşteri talepleri değerlendirilerek tasarlanan Cactus, günümüz karmaşık ve stresli yaşam tarzının aksine sakin ve duru tasarım yapısıyla felsefesini yansıtıyor.

Dış görünüşe baktığımızda ince ve basit far yapısıyla C4 Picasso'nun izlerini taşıyan model, tavan rayları ve iki renkli gövde yapısıyla dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra aracın ön, arka ve yan kısımlarında konuşlandırılan gri bölgeler ise Citroen'in Airbump diye adlandırdığı içi hava dolu esnek malzeme yapısından meydana geliyor. Bu dayanıklı malzemeden yapılan hava cepleri sayesinde aracın başına gündelik yaşamda gelebilecek çizik ve darbelere karşı koruma sağlanıyor. Henüz Airbump güvenlik testlerine devam eden Citroen, bu güvenlik yastıklarını ilerleyen dönemlerde farklı renklerde farklı modeller için satışa sunacağını da duyurdu. 

İç kısımda da konforlu ve sakin çizgileri sürdürülen Cactus'te konsol ve göstergelerde minimal çizgiler yer alıyor. Ön panelde iki farklı ekran bulunan modelde, sürücü için araç bilgilerinin yer aldığı 7 inçlik bir ekran yer alırken, konsolun orta kısmında araç bilgileri ve medya kullanımı gibi fonksiyonların dokunmatik olarak kontrol edilebildiği 8 inçlik ekran bulunuyor. 

Bu ay düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtımı yapılacak olan Cactus, Citroen'in DS Serisi ile C Serisi arasında çizdiği çizginin net bir yansıması olarak görülüyor. Marka önümüzdeki yıl C4 Cactus modeli ile bu çizgiyi piyasaya da taşıyacak.

citroen

Citroen marka araçların 0 km fiyat listesi